Willa Jemioła
ul. Konstytucji 3 Maja 30
58-540 Karpacz

tel.: 75-76-19-582
tel kom: 602-211-327

Zapraszamy Państwa do przepięknego o każdej porze roku Karpacza. Idealne miejsce na wypoczynek dla miłośników pieszych wycieczek górskich jak również wielbicieli kolarstwa górskiego.

Śnieżka 1602 m n.p.m.

To najwyższy szczyt w Sudetach, położony we wschodniej części Karkonoszy, na granicy z Czechami. Wysokość 1602 m n.p.m. Zbudowany ze skał metamorficznych, o kształcie nieregularnej, trójbocznej piramidy pokrytej rumowiskiem skalnym (peryglacjalnymi gołoborzami). Na szczycie Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne, u podnóża schronisko Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego (PTTK). Punkt widokowy na Sudety. Liczne szlaki turystyczne.

Schronisko Górskie "Dom Śląski"

Schronisko Górskie "Dom Śląski" to turystyczne schronisko górskie w Sudetach w paśmie Karkonoszy położone na wysokości 1400 m n.p.m. Leży na Równi pod Śnieżką. Budynek zbudowano w latach 1921-1922 według projektu wrocławskiego architekta Erasa.

Karkonoski Park Narodowy

16 stycznia 1959 roku mocą Rozporządzenia Rady Ministrów został utworzony Karkonoski Park Narodowy. Powierzchnia parku wynosi 5580 ha a jego przeważającą cześć zajmują lasy. Jego najwieksze zalety to:
wodospady, lodowate strumienie oraz przepiękne widoki.

Krucze Skały

Krucze skały mieszczą się obok Wilczej Poręby po prawej stronie rzeki. Jest to grupa skał z jasnego granitu o naturalnym charakterystycznym ukształtowaniu, tworząca idealne miejsce do zwiedzania, wędrówek górskich oraz wspinaczki skałkowej.

Nad Łomnicą

W 1915 roku wybudowana została tama, którą potoki spływające z gór przekształciły w sztuczne jezioro.Przepiękna dolina otoczona licznymi drzewami, oraz bujną zielenią, wywołującą niezapomniane wrażenie.

Muzeum Meteorologiczne na Śnieżce

Obserwatorium Meteorologiczne na Śnieżce im. Tadeusza Hołdysa znajduje się na wysokości 1602 m n. p. m. na najwyższym szczycie Karkonoszy i Sudetów. W 1897 powstał projekt budynku obserwatorium. Budowa ruszyła dwa lata później. Jako obserwatorium meteorogiczne słu ży pomiarami od 5 lipca 1900 roku.

Muzeum Sportu

Zgromadzono tu eksponaty, dokumenty oraz pamiątki dotyczące sportu, turystyki i ochrony przyrody w Karkonoszach.

Muzeum Zabawek

Muzeum powstało w 1995 roku z kolekcji Henryka Tomaszewskiego, słynnego mima i założyciela Teatru Pantomimy Wrocławskiej. Znajdują się w nim kolekcje zabawek, lalek mieszkających w domkach w rożnych sytuacjach dnia codziennego, miś Uszatek, samochody staży pożarnej.

Kościół Wang

Świątynia Wang w Karpaczu to ewangelicki kościół parafialny przeniesiony w 1842 roku z miejscowości Vang z Norwegii. Zbudowany jest z sosnowych bali i powstał bez użycia gwoździ. Uważany jest za najstarszy drewniany kościół w Polsce. We wnętrzu świątyni znajdują się oryginalne zdobienia i rzeźby. Wraz z przeniesieniem kościółka założono obok cmentarz górski.

Sztolnie w Kowarach

Sztolnie Kowary to podziemna trasa turystyczna o długości ok. 1200 m w nieczynnej kopalni rudy uranu w Kowarach. W czasie drugiej wojny światowej kopalnię eksploatowali Niemcy. Później wydobywano z niej uran (U-238) na potrzeby ZSRR. Funkcjonowała do 1973 roku.ul. Konstytucji 3 Maja 30
58-540 Karpacz
tel.: 75-76-19-582
tel kom: 602-211-327